pondelok 16. júla 2018

Lily Collins: Unfiltered

Ahojte. Minulý týždeň mi urobila radosť milá zásielka od megaknihy.sk. Už dlho som si chcela prečítať biografiu od Lily Collins s názvom Unfiltered a konečne som sa dočkala. Lily mám neskutočne rada ako herečku a film Love, Rosie patrí rozhodne medzi moje najobľúbenejšie. Som rada, že sa s Vami môžem podeliť o moje pocity z jej prvej knihy. 


Oficiálny obsah

For the first time ever, Lily shares her life and her own deepest secrets, proving that every single one of us experiences pain and heartbreak. We all understand what it’s like to live in the light and in the dark. For Lily, it’s about making it through to the other side, where you love what you see in the mirror and where you embrace yourself just as you are. She's learned that all it takes is one person standing up and saying something for everyone else to realise they’re not alone.  

By turns hilarious and heartbreaking, Lily’s honest voice will inspire you to be who you are and say what you feel. It’s time to claim your voice! It’s time to live your life unfiltered.Moje dojmy
Ako vidíte, kniha je písaná v anglickom jazyku. Mne ako maturantke sa kniha čítala naozaj dobre a nemala som problémy so slovnou zásobou. Myslím si, že študenti, ktorí sa učia anglický jazyk by nemali mať s čítaním tejto knihy veľké problémy. Kniha má sedemnásť kapitol, v ktorých sa Lily venuje viacerým veciam z jej života. V jednej kapitole opisuje vzťah so svojou mamou či ocom. Zamerala sa aj na ťažké obdobie svojho života, počas ktorého trpela anorexiou. Lily nevynechala ani kapitoly, v ktorých sa venuje komplikovaným vzťahom, v ktorých sa viackrát nachádzala. Myslím si, že svoje pocity a skúsenosti opisuje dosť podrobne. Vedeli ste o tom, že Lily Collins písala články pre viacero dievčenských časopisov alebo o jej láske k vareniu? Aj o tom som sa dočítala v jej biografii. Každá kapitola bola niečím zaujímavá a obsahovala krásne myšlienky, ktoré nás môžu v našom živote inšpirovať. Páčilo sa mi, že Lily dovolila čitateľom nazrieť do jej srdca a duše, a práve tak, sme sa o súkromnom živote úspešnej mladej herečky mohli dozvedieť zaujímavé informácie. 


Polovicu knihy som mala prečítanú už prvý deň. Nevedela som sa od nej odlepiť a vždy som začala čítať novú kapitolu. Som presvedčená, že sa kniha bude páčiť všetkým fanúšikom talentovanej Lily Collins, ktorí sa chcú o jej živote dozvedieť viac. Taktiež si myslím, že je vhodná pre všetky mladé ženy, pretože myšlienky, ktoré s nami Lily zdieľa nás môžu pozitívne inšpirovať.

Knihu Unfiltered nájdete v pevnej i brožovanej väzbe. 

Aká je vaša obľúbená na kniha na letné čítanie? Budem rada, ak mi Vaše odpovede zanecháte v komentári :) 

Všetkým vám prajem príjemný prázdninový týždeň.
S pozdravom, Sima.

1 komentár:

  1. Jej, konečne nejaká recenziu na túto jej knihu. Zaujala ma už od chvíle keď ju začala propagovať na svojom instagrame a vždy som ju chcela prečítať. Btw, super bola aj vo filme To the bone, neviem či si videla :)

    OdpovedaťOdstrániť