utorok 31. júla 2018

FUJIFILM Instax Mini 9: áno alebo nie?

Ahojte a zároveň vitajte pri dnešnom článku. Rozhodla som sa, že vám v dnešnom príspevku predstavím instantný fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9. 

Myslím si, že väčšine z vás nemusím tieto milé fotoaparáty predstavovať. Neskutočne sa mi páčila staršia rada Instax Mini 8 a už vtedy som si čítala a pozerala viaceré recenzie. Treba uznať, že foťáčiky vyzerajú naozaj pekne a určite pritiahnu pozornosť viacerých ľudí.

Kúpu Instaxu som zvažovala nejaký ten čas. Podľa môjho názoru, samotný foťák nie je až tak drahý, za to filmy áno. V priemere stojí film, ktorý obsahuje 10 fotiek, približne 10€. Jedna fotka nás teda vyjde 1€, čo je celkom dosť. Práve preto si myslím, že Instax Mini určite nie je vhodný na bežné fotografovanie. Nazvala by som ho príležitosným fotoapáratom, ktorý vám pomôže zväčniť výnimočné okamihy. 

Najnovšia verzia Instaxu obsahuje fotoaparát, makro adaptér pre zábery zblízka, šnúrku na ruku a baterky. 


Na výber máte päť rôznych farieb a ja som sa rozhodla pre odtieň flamingo pink. Veľmi sa mi páčia aj pastelové odtiene, lenže v elektre som si všimla, že boli dosť zašpinené a práve preto som siahla po sýtejšej farbe. Oproti staršej verzii fotoaparát obsahuje aj selfiu kameru, čo považujem za veľkú výhodu. 


Manipulácia s Instaxom je naozaj jednoduchá. Červené svetlo vám ukáže na akom režime by ste mali fotografovať, aby fotka vyzerala čo najlepšie. Vždy sa teším, keď čakám na výslednú fotografiu. Samozrejme, nie všetky sa podarili podľa mojich predstáv, ale s ich kvalitou som spokojná. Instax je fotoaparát, ktorý vám určite prinesie radosť z fotenia a čakania na vašu vytúženú fotografiu. 


Takúto krásnu fotku s mojou mladšou sestrou nám spravil ocino na dovolenke v Chorvátsku. Fotky nie sú veľké, takže ich môžete nosiť napríklad v peňaženke. Na výber je taktiež viacero albumov, v ktorých si môžete všetky fotky z vašeho fotoaparátu uchovať.

Áno alebo nie? Na príležitostné fotenie je tento chutnučký Instax Mini 9 ako stvorený. Je to fakt super pocit, keď niečo odfotíte a do pár sekúnd je fotka hotová. Treba však určite zvážiť jeho kúpu, pretože to nie je korunová záležitosť a ako som už spomínala, samotné filmy nie sú najlacnejšie. Samozrejme, že si viete kúpiť kvalitnejší foťák a fotky si vytlačiť za oveľa nižšiu cenu. Ide o to, že tento typ fotografovania vám určite vyčarí veľký úsmev na tvári.

Máte skúsenosti s fotoaparátmi Instax Mini? Zvažovali ste niekedy ich kúpu? Rada si vaše odpovede prečítam v komentároch.

Prajem vám pekný zvyšok dňa. 
S pozdravom, Sima.

1 komentár:

  1. Nemala som ale videla som aj možnosť zapožičania takého instaxu s tým, že si človek kúpi len papieriky. Ja som uvazovala skôr nad mini tlačiarňou hp sprocket asi sa vola, ktorá taktiez vytlaci také malé fotky :)
    www.DanyCuks.com

    OdpovedaťOdstrániť