piatok 22. júna 2018

Posledný rok gymnázia za mnou

Ahojte! Nemôžem uveriť, že je to viac ako desať mesiacov od môjho minulého článku na blogu. Posledný školský rok na gymnáziu mi prešiel neuveriteľne rýchlo a ja som nesmierne rada, že si teraz môžem oddýchnuť od učenia. V dnešnom článku Vám zhrniem môj maturitný ročník a verím, že budúci maturanti budú v menšom strese.

Stužková, prijímačky, maturita. Tri slová, ktoré charakterizujú môj posledný ročník pred štúdiom na vysokej škole. 

Navždy sa zachová v pamäti stužková... Napriek tomu, že posledný rok na gympli nebol pre mňa vysnívaný, na stužkovú si odnášam krásne spomienky. Celý večer sa niesol v znamení radosti, oslavy mladosti, konca štúdia a priateľstva. Som rada, že sme sa zabavili nielen my, ale aj učitelia, no predovšetkým naši rodičia. Počas večera - noci, kedy mi šaty zdobila zelené stužka, som sa cítila ako princezná. Bola som nadmieru spokojná s účesom, make-upom a šatami. Proste cítila som sa príjemne a krásne, a to je pre ženu veľmi dôležité. 

(fotka s mojou mladšou sestrou, ktorá ako vidíte, obľubovala rekvizity a hlavne vedela, ako ich správne použiť), viac fotiek na Instagrame

Najdôležitejšou časťou školského roka nebola pre mňa ani tak maturita, ako prijímačky na vysokú školu. Mojou prvou možnosťou bola Akadémia ozbrojených síl a prijímačky pozostávali z viacerých častí - zdravotná prehliadka, psychotesty, telesná, vedomostný test z angličtiny a matematiky. Bolo toho naozaj veľa, ale som nesmierne rada, že som všetko úspešne zvládla a som prijatá na školu, o ktorej som snívala. Musím vám povedať, že som obetovala veľmi veľa času učeniu sa, športovaniu, prepočítala som množstvo príkladov z matemiky, ale stálo to zato. Doteraz som pyšná na môj výsledok z prijímacích skúšok, pretože ja som bola tá, ktorá tomu všetkému venovala množstvo úsilia, a ktorej sa to vrátilo v podobe krásneho výsledku. 

Maturita. Sama som prekvapená, že som vlastne nebola v strese pred písomnou časťou, ale ani ústnou. Písomná maturita prebiehala úplne štandartne a nebolo na tom nič z čoho by mali mať budúci maturanti obavy. Na ústnu maturitu budem vždy s úsmevom spomínať, pretože som spokojná s mojou odpoveďou na každom predmete. Na všetkých štyroch predmetoch som mala viac-menej šťastnú roku, pretože som si vytiahla otázky, s ktorými som bola nadmieru spokojná. To však neznamená, že to boli učivá, ktoré sa mi nejako páčili alebo podobne. Myslím si, že celý tento dobrý pocit a odpovede na výbornú sú len odmenou za prácu, ktorú som vynaložila nielen počas akademického týždňa, ale predovšetkým počas všetkých štyroch rokov. 

Som typ študenta, ktorý neberie školu ako zlo, ale práve naopak. Je to miesto, v ktorom som získala veľké množstvo vedomostí, pomohlo mi s prípravou na vysokú školu. Za najdôležitejšie pokladám to, že počas štyroch rokov som sa stretla s ľudmi, ktorí môžu byť vzorom pre mňa, ale aj ostatných, no taktiež som sa stretla s ľudmi, ktorí mi ukázali akou osobou v budúcnosti nechcem byť. Som presvedčená, že všetky skúsenosti, postrehy, vedomosti a možnosť spoznať viacero typov ľudských osobností mi pomôžu v budúcom živote.

Maturanti, užite si zaslúžené predĺžené leto. Študenti, vydržte, prázdniny čakajú za rohom. Všetkým ostatným prajem nezabudnuteľné letné mesiace, plné slnka, oddychu a pohody. Verím, že leto prežijete podľa vašich predstáv.

Vidíme sa pri ďalšom článku.
Sima.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára