nedeľa 15. januára 2017

Pri šálke kávy

Zdravím Vás pri prvom článku v roku 2017. Viem, že je kúsok neskoro, ale každopádne Vám chcem zaželať všetko dobré v novom roku, aby ste boli zdraví a na každom kroku Vás sprevádzalo šťastie.

S novým rok pribúda na blog aj séria článkov s názvom "Pri šálke kávy." 

Často mávam pocit, že sa s Vami musím podeliť o nejaké myšlienky či obyčajné veci, ktoré sa mi v živote dejú. Práve takto sa zrodila myšlienka "Pri šálke kávy."


***

Mám pocit, že posledné dni idú neskutočne rýchlo a ich priebeh je dosť stresujúci. Myslím, že väčšina z nás študentov neznáša toto hektické pred polročné obdobie, ktoré zahŕňa samé testy, skúšania a opravovania si známok. Úprimne, neviem sa dočkať dňa, kedy budú všetky známky zakrúžkované a na pár dní si budem môcť vydýchnuť. Ten kto povedal, že tretí ročník na gymnáziu je oddych, tak klamal! Nemám pocit, že by som tento školský rok nejako oddychovala a učila sa menej ako v predošlých ročníkoch. 
Mávate niekedy pocit, že sa Vám smola lepí na päty a nechce sa odlepiť?! Teraz mi určite dajú za pravdu zanietení študenti. Učíte sa, poctivo sa pripravujete na každý školský deň, no napriek tomu výsledok nie je taký ako očakávate. Pozitívne na celej tejto veci je aspoň to, že smola ma vyhľadáva len v škole.  

Dosť bolo školy, dosť bolo stresu. V živote sú omnoho úsmevnejšie momenty, na ktoré by sa mal človek sústrediť a tešiť sa z nich. Napríklad také posedenie pri šálke kávy s kamarátkou, s ktorou si máte vždy čo povedať. Aj to dokáže krásne spríjemniť deň... Napríklad tento piatok sme si s kamarátkou spravili babský večer a zašli sme na film "Všetko alebo nič." Ak sa chcete zasmiať, zažiť kúsok romantiky, tak určite bežte do kina. Film si našiel veľa priaznivcov, ale samozrejme aj kritikov. Vopred Vám hovorím, že nenesie nejakú veľkú výpovednú hodnotu, ale je to film, pri ktorom si dokonale oddýchnete. Vezmite mamu, priateľa, kamarátku, alebo hocikoho iného a užite si skvelý filmový zážitok, ktorý Vám spríjemnia slovenskí, českí či poľskí (krásni) herci. 

Za príjemné odreagovanie sa od školských povinností pokladám aj čas strávený s rodinou. Vždy je skvelé, keď prídem domov a môžem porozprávať čo bolo v škole, čo je nové, alebo keď si spoločne večer pozrieme film, zahráme sa spoločenskú hru... 

Myšlienka na záver...
"Ten, kto kráča s múdrymi, zmúdrie. Spoločník hlupákov však utrpí škodu."

Pre dnešok som povedala všetko čo som chcela. Budem rada, ak mi do komentára napíšete čo Vám v posledných dňoch urobilo radosť, čo pekné ste zažili a celkovo ako sa máte.

Prajem Vám príjemné prežitie nedeľného večera a úspešný začiatok nového týždňa :)

xoxo, Sima ♥

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára