nedeľa 25. decembra 2016

Vianočný Brusel 2016

Ahojte a zároveň vitajte pri dnešnom článku. Po dlhej dobe nastali dni oddychu a sú o to krajšie, že nás obklopuje vianočná atmosféra. Vianoce sú mojím obľúbeným sviatkom a... vráťme sa radšej k článku :)

Tento školský rok som junior ambasádorkou pre UNICEF a to je jeden z dôvodov, prečo som 5. a 6. decembra strávila v Bruseli. 

Práve v týchto dňoch sa konala záverečná ceremónia kampane #EmergencyLessons, ktorá nie je len kampaňou UNICEFU, ale aj Európskej únie.

5.12.2016
Do Bruselu sme leteli (ôsmi) z Budapešti v skorých ranných hodinách. Bol to môj prvý let a môžem Vám povedať, že pravdepodobne navždy budem preferovať pozemnú dopravu :)
Po prílete na letisko nás čakala hodinová cesta autobusom do centra mesta. Pred Európskym parlamentom sme sa streli s ostatnými mladými ľuďmi zo 7 európskych krajín. Neskôr sme sa spoločne pripravovali na záverečnú ceremóniu, ktorá sa konala v utorok - 6.12.

V tejto miestnosti sme nacvičovali štyri hodiny. 

Po nácviku sme sa išli ubytovať a vzápätí večerať. Večer sme sa vybrali do ulíc vianočne naladeného Bruselu. Musím Vám povedať, že atmosféra, ktorá vládla v hlavnom meste Európy bola neskutočná. Všetko bolo krásne vyzdobené a ja som vo vzduchu cítila Vianoce. Hneď ako som uvidela námestie s najkrajším stromčekom, ktorý je mimochodom zo Slovenska, som stratila reč.
Najkrajší vianočný stromček aký som kedy videla ♥


Belgické waffle sú neskutočne chutné a poriadne sýte! Ak niekedy navštívite Belgicko, určite ich ochutnajte.


Veľmi som sa tešila na cikajúceho chlapčeka, ktorý bol naživo naozaj veľmi maličký. Zdržiavalo sa pri ňom neskutočné množstvo ľudí. Cikajúci chlapček bol súčasťou každého obchodu so suvenírmi a dokonca mi ho aj zapichli do waffle.


Po prekrásnej večernej prechádzke mestom sme sa vybrali na hotel, kde sme si aspoň na pár hodín oddýchli.


6.12.2016
Ďen D! Po výdatných raňajkách naše kroky opäť smerovali do Európskeho parlamentu na záverečnú ceremóniu kampane #EmergencyLessons. Všetko prebiehalo v poriadku, dlhý nácvik sa vyplatil a celý priebeh ceremónie bol veľmi zaujímavý. Mali sme možnosť stretnúť sa s európskym komisárom pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia Christosom Stylianidesom, ktorý bol nesmierne milý a priateľský. Zo Slovenska sme sa streli s europoslankyňou Janou Žitňanskou, s ktorou sme sa po skončení akcie ešte porozprávali.
Po skvele zvládnutej ceremónií sme navštívili Parlamentárium, v ktorom som sa dozvedela množstvo zaujímavých informácií.


Po druhej a zároveň poslednej večere sme sa vybrali na letisko. Aj napriek tomu, že dva dni strávené v čarovnom Bruseli prešli neskutočne rýchlo, mám na ne tie najlepšie spomienky. Na celý tento výlet budem ešte dlho spomínať a za nadobudnuté skúsenosti som nesmierne vďačná.

Na záver Vám pridávam ešte pár fotiek z ulíc tohto dokonalého mesta.

Pevne dúfam, že sa Vám dnešný článok páčil.

Všetkým prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, plné lásky a rodinnej pohody. Verím, že ste všetci prežili úžasný Štedrý deň a pod vianočným stromčekom ste si našli to, po čom ste túžili.

xoxo, Sima ♥

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára