sobota 17. septembra 2016

Ako zvládnuť školský rok

Zdravím Vás. Dva školské týždne sú za nami. Možno to bude znieť divne, ale na nový školský rok som sa celkom tešila. Je to miesto, kde sa každý deň stretávame s priateľmi a domov si odnesieme aj nejaký vtipný zážitok z dňa presedeného v lavici. V dnešnom článku sa s Vami podelím o moje tipy ako zvládnuť školský rok bez zbytočného stresu :)


1. Najlepšie je učiť sa z hodiny na hodinu. Ja to robím takto od prvej triedy na základnej škole. Pred písomkou si učivo už len zopakujete a nebudete musieť nad jedným predmetom sedieť niekoľko hodín a po pár dňoch to aj tak zabudnete. 

2. Najprv škola potom zábava. Už od malička som sa najprv pripravila na ďalší školský deň a potom si užívala voľný čas. 

3. Nehanbite sa požiadať o pomoc. Ak Vám nie je niečo jasné, nechápete učivu, nebojte sa opýtať o radu spolužiaka či učiteľa. Mne osobne pomáha viac, keď mi to vysvetlí spolužiak :) 

4. Píšte si poznámky a na hodine dávajte pozor. Neseďte zbytočne za mobilom a potom neotravujte spolužiaka aby Vám poslal poznámky z hodiny, na ktorej ste boli. Myslím si, že 45 minút bez virtuálneho sveta sa dá bez problémov vydržať. 

5. Nájdite si čas na oddych a aktivity. Niekedy je dobré oddýchnuť si a venovať sa aktivitám, ktoré Vás bavia a robia šťastnými. Športujte, čítajte, cestujte (vlaky sú zadarmo, využite to).

6. Utužujte priateľstvá. Neviem si predstaviť týždeň, v ktorom by som si nešla sadnúť s babami na kávu. Vždy mi dobre padne, keď si spravíme nejakú babskú jazdu a skvelo sa porozprávame. 

7. Ďalšie tipy na učenie nájdete v staršom článku - klik TU!


Dúfam, že Vám moje tipy budú užitočné a hravo zvládnete školský rok. Budem rada, ak mi do komentára napíšete čo pomáha pri štúdiu Vám :)

Užite si zvyšok víkendu.
xoxo, Sima ♥

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára