štvrtok 21. apríla 2016

Andrea Boldišová: Izba plná spomienok

Ahojte. Tie dni idú tak rýchlo! Ani som sa ani nestihla spamätať a už sa apríl blíži ku koncu. No ale teraz k téme dnešného príspevku...

Hneď na začiatok sa chcem poďakovať stránke megaknihy.sk, ktorá mi zaslala recenzný výtlačok knihy Izba plná spomienok od slovenskej autorky Andrei Boldišovej. Musím sa Vám priznať, že už dlho som nečítala slovenskú knihu a práve preto som bola rada, že si jednu prečítam.Obsah (megaknihy.sk)
Bývalá talentovaná krasokorčuliarka Laura sa po osudnom páde uzavrie pred svetom a zuteká od všetkého, čo ju spája s predchádzajúcim životom. Jediným spoločníkom v malom kúpeľnom mestečku, kde sa pokúša začať odznova, je verný psík. Pri práci realitnej maklérky spoznáva mladého lekára Jakuba, ktorý v nej prebudí dávno pochované city. Naučí ju dívať sa na svet inými očami a pomáha jej vyrovnať sa s minulosťou. No i Jakub má svoje tajomstvá a prenasledujú ho bolestné spomienky, ktoré vrhajú tieň na ich rozvíjajúci sa vzťah. Podarí sa napokon mladým ľuďom prekonať traumy minulosti a nájsť si k sebe cestu? Alebo sú ich svety odlišnejšie, než si boli ochotní pripustiť?

Moje dojmy
Neviem ako Vám, ale mne sa krasokorčuľovanie nesmierne páči a zbožňujem sledovať tento krásny šport. Už podľa obalu som vedela, že kniha bude súvisieť s týmto športom. Nezaujala ma len pekná obálka, ale aj zaujímavý obsah.

Páčilo sa mi čítať príbeh bývalej krasokorčuliarky Laury, ktorá sa presťahovala z Bratislavy do menšieho mesta, kde bývala so svojim psíkom. Živila sa prácou realitnej maklérky a každá obhliadka bola naozaj dobre a zároveň stručne opísaná. V minulosti zažila sklamanie v láske a preto si od mužov držala menší odstup. Ale v príbehu musí byť kúsok romantiky, no nie?! Laura sa zoznámila s Jakubom a ich postupne sa vyvíjajúci vzťah s istými prekážkami je napísaný tak, že sa mi to ozaj dobre čítalo. Vydrží im to? To Vám samozrejme neprezradím :) Na knihe sa mi taktiež páči to, že Laurina minulosť nie je opísaná hneď na začiatku, ale autorka postupne vkladá do kapitol jednotlivé útržky, ktoré sú písané kurzívou.


Som úprimne rada, že som si vybrala slovenskú knihu, pretože som si jej čítanie vážne užila. Ak by ste mali o ňu záujem, môžete si ju objednať TU! 

Ktorú slovenskú knihu máte najradšej? Budem rada, ak mi Vašu odpoveď zanecháte v komentári.
xoxo, Sima ♥

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára