nedeľa 27. decembra 2015

Recenzia - Nech sneží

Ahojte všetci. Nemôžem uveriť, že vianočné sviatky sú už za nami. Pevne dúfam, že ste všetci prežili krásne Vianoce plné lásky. Snáď ste si pod stromčekom našli všetko, po čom ste túžili. 

Od Ježiška som si želala knihu Nech sneží. 24. decembra som si ju pod vianočným stromčekom našla a deň nato som sa pustila do čítania. 

V mojej zbierke kníh sa nenachádzala žiadna s vianočnou/zimnou tematikou. Teraz mi poličku zdobí krásna kniha, v ktorej sa nachádzajú tri poviedky od Lauren Myraclovej, Johna Greena a Mauren Johnsonovej. Každý z nich napísal jednu.

Neviem ako Vám, ale mne sa veľmi páčil obal knihy. Krásna modrá farba so snehovými trblietavými vločkami. Keď nesneží vonku, tak aspoň v knihe.


Poviedky sú o láske, priateľstve a snehu (veľa snehu). Páčilo sa mi, že na seba tak nenápadne nadväzovali. Najviac sa to ukázalo v poslednej poviedke od Lauren Myraclovej. 

Najviac sa mi páčil prvý príbeh od Maureen Johnsonovej s názvom Jubilein expres. Vtipná a príjemná poviedka, ktorá sa mi ozaj dobre čítala. Veľmi dobrý nápad a téma :)


Keďže som od Johna prečítala knihy (Na vine sú hviezdy, Kam zmizla Aljaška, Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín, Papierové mestá, Will Grayson,Will Grayson), ktoré sa mi vždy páčili, čakala som, že sa mi práve jeho poviedka bude páčiť najviac. Nemôžem povedať, že sa mi nepáčila, ale nebola som z nej nadšená. Nasmiala som sa, koniec ma zaujal, ale John, čakala som viac :)


Posledná poviedka od spisovateľky Lauren Myraclovej ma začala najviac baviť pri čítaní posledných strán. Začiatok mi nelichotil, pretože hlavná postava knihy sa vkuse ľutovala a fňukala. Doslova mi liezla na nervy. Avšak potom sa to rozbehlo a v poviedke boli zakomponované postavy zo všetkých troch príbehov, z čoho som mala radosť. 


Knižka Nech sneží bola príjemným spestrením vianočných večerov. Ak máte chuť na romantiku, priateľstvo a kúsok dobrodružstva, siahnite po nej. Vďaka tejto knihe budete pri čítaní prežívať tú neopísateľnú vianočnú atmosféru, ktorú si treba vychutnať, kým postupne neodíde a nenavštívi nás až o rok. 

Čítali ste spomínanú knihu? Chceli by ste ju prečítať? Budem rada, ak mi Vašu odpoveď zanecháte v komentári.

Prajem Vám príjemný zvyšok večera.
xoxo, Sima ♥

5 komentárov:

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som si priala túto knihu tiež pod stromčekom aj som si ju našla a akurát ju mám rozčítanú. Som zatiaľ iba na prvom príbehu a veľmi sa mi páči čiže som zvedavá na tie ostatné či sa mi budú páčiť, či nie. Ako vždy vynikajúci článok a recenzia. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite daj potom vedieť, ako sa ti páčili ostatné príbehy. Veľmi pekne ďakujem za pochvalu :)

   Odstrániť
 3. Kamarádka ji dostala a velmi se jí líbila. A myslím, že si ji taky budu přát..třeba k narozeninám :D
  Každopádně se mi strašně líbí design té knížky a příjde mi dobré, že to je kniha od tří spisovatelů..to nebývá tak často.
  www.reinedelavie.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Knižka je vážne dobrá a zároveň pekne vyzerá :)

   Odstrániť