utorok 17. novembra 2015

John Green: An Abundance of Katherines

Ahojte všetci. Chladné dni sú stvorené na čítanie. Rozhodla som sa, že Vám dnes napíšem svoj názor na knihu Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín od Johna Greena.

Krátke info o knihe zo stránky martinus.sk
Colinom Singletonom je mládencom, ktorý má vo vzťahu k nežnému pohlaviu svoj jasný typ – dievčatá, ktoré sa volajú Katherine. Má to však chybu – zakaždým od nich dostane kopačky. Stalo sa mu to už presne deväťnásťkrát. Tento veľký fanúšik prešmyčiek má odrazu strach, že je odpísaný, lebo zo zázračného dieťaťa zrejme nikdy nevyrastie dospelý génius, a tak sa vyberie na road trip. Colin má jasný cieľ: dokázať platnosť Poučky o podstate predvídateľnosti Katherín. Ale ako to už býva, nič nie je také jednoduché a nech už jeho snaha skončí akokoľvek, jedno je isté – každá cesta človeka zmení. Bez ohľadu na výsledok...

Môj názor
Už len ten nápad sa mi páčil - chlapec, ktorý dostal kopačky neuveriteľných deväťnásťkrát a to od dievčat menom Katherine. Colin sa vydá so svojim kamarátom Hassanom na road trip. Nakoniec ostanú v jednom malom mestečku, kde sa zoznámia s dievčaťom Lindsey. Zostanú u nej doma. Spoločnosť im robí jej dobrá mama, Hollis. O rôznych zážitkoch týchto mládencov sa dočítate v knihe...

Kniha je okorenená humorom, takže Vás určite nebude nudiť - aspoň u mňa to fungovalo. A tá poučka? V knihe sa nachádza matematika. Nemusíte však nič počítať, ani si nič zapisovať a pod. Colin sa snaží vymyslieť poučku, ktorá bude platiť na zamilované dvojice (vypočítate si kedy sa rozídete, kto dá komu kopačky) Pri tvorbe poučky využíva svoje skúsenosti so vzťahmi s Kathrinami. V príbehu sa objaví ďalšia Katherine. Zamiluje sa do nej? Nakoniec sa mu poučka podarí zostrojiť. Bude fungovať? To sa dozviete v knihe, hah. 

V knihe sa ozaj nachádza dlhý vzorec. Johnov kamarát je matematik a práve on mu s touto poučkou pomohol. Keď dočítate román, tak si môžte, ale aj nemusíte celé matematické zdôvodnenie prečítať. Bola som vážne prekvapená, že vzorec nie je nejaký výmysel. 


V poradí to bola štvrtá kniha, ktorú som od Johna Greena prečítala. Mne osobne sa zatiaľ páčila každá jedna a ani táto nebola výnimkou. Ak obľubujete tohto autora, tak určite neváhajte a dajte jej šancu. Zájdite na návštevu do kníhkupectva, či do knižnice. 

Čítali ste spomínanú knihu? Aký máte názor na knihy od Johna Greena? Budem veľmi rada, ak mi Vašu odpoveď zanecháte v komentári.

PS: Môžete ma sledovať na FACEBOOKU
xoxo, Sima ♥

1 komentár:

  1. AJ ja som ju nedávno dočítala a podľa mňa je super :) už sa teším na jeho novú knihu :)


    momsayican.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť