utorok 27. októbra 2015

Zmena je život - rok od sťahovania

Ahojte! Presne pred rokom som presťahovala do iného mesta...


Doteraz si pamätám ako som sedela na stoličke v našom poloprázdnom byte. Všetko bolo v krabiciach. Je zvláštne ako dokážete celý byt zabaliť za pár dní do škatúľ, naložiť ich do sťahováku a proste odísť. V byte som bola sama a čakala som, kým prídu rodičia po druhú várku vecí. Nudila som sa a tak som si zobrala foťák a natáčala prázdne miestnosti. Minule som si tie videá pozrela. Trápnejšie už ani nemohli byť, hah. Pamätám sa na ten deň úplne presne. Každú izbu som nejako skomentovala. Posledný krát som si vychutnala výhľad z mojej detskej izby, v ktorej som si spokojne nažívala desať rokov môjho život (áno, desať. Bolo to už moje druhé sťahovanie) Každý víkend sme cestovali za starými rodičmi. Vždy som však vedela, že večer alebo na druhý deň sa vrátim opäť do môjho mesta, detskej izby, domova. Keď som však už sedela večer v aute a videla som, ako sa tabuľa s názvom "Rožňava" vzďaľuje, prišiel ten divný pocit. Ten pocit kedy viete, že sa o pár hodín a ani zajtra nevrátite. Samozrejme, že tam chodím a doteraz navštevujem svojich priateľov. Chodím však už len ako návšteva. Správy typu "Chýbaš nám, Sima... Vráť sa domov," ma vždy dovedú k tomu, že mám slzičky na krajíčku. Sú to však slzičky smútku, ale aj radosti. Radosti? Áno. Vďaka tomuto viem, že ma tam ľudia mali veľmi radi a stále majú. Ja si to nesmierne vážim.

Prvé dni po sťahovaní boli hrozné. Do mesta, do ktorého som sa prisťahovala som dobre poznala. Poznala som obchody, ulice, ale ľudí nie. Spolužiaci boli ku mne veľmi milí, no mne však chýbali moji bývalí spolužiaci. Prvé týždne boli najhoršie. Ráno sa začali fňukaním, že musím ísť do tej budovy a večeri sa končili plačom. 

Teraz tu však bývam už rok a všetko je úplne iné. Ľudí tu som si veľmi obľúbila a prirástli mi k srdcu. Ani si neuvedomujem fakt, že tu nežijem celý život a nepoznám ich až tak dlho. Prišla som na to, že zmena je život a zmien sa rozhodne netreba báť. Absolútne neľutujem to, že som sa presne pred rokom sťahovala. Priateľstvá mi ostali tam a nové vznikajú práve tu.

Týmto článkom som Vám chcela povedať, že zmien sa netreba báť :) Niekedy nás možno desia, ale každá zmena v našom živote je na niečo dobrá.

xoxo, Sima ♥

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára