sobota 14. februára 2015

Knižné tipy ♥

Ahojte. Všetkým Vám prajem krásny víkend a Valentína plného lásky. Ak sa Vám už začali jarné prázdniny, tak ako mne, užite si ich, oddýchnite si a prežite pekne strávené voľné dni. 

Dnešný článok sa bude týkať mojich obľúbených kníh, ktoré podľa mňa stoja rozhodne za prečítanie :)Girl Online - Zoe Sugg
Myslím, že všetci viete o akú knihu sa jedná. Je to prvý román od youtuberky Zoe Sugg - Zoella. Podľa mňa je to skvelý román pre teenegerky a mňa veľmi zaujal. Knihu si prečítam určite aj druhýkrát. Ak nie ste fanúšikom kníh v angličtine, tak počkajte do konca leta, kedy už bude aj v českom a slovenskom jazyku. 

Krátky opis knihy v angličtine:
This is the incredible debut novel from YouTube phenomenon Zoe Sugg, aka Zoella. I have this dream that, secretly, all teenage girls feel exactly like me. And maybe one day, when we realize that we all feel the same, we can all stop pretending we're something we're not...But until that day, I'm going to keep it real on this blog and keep it unreal in real life. Penny has a secret. Under the alias Girl Online, Penny blogs her hidden feelings about friendship, boys, high school drama, her crazy family, and the panic attacks that have begun to take over her life. When things go from bad to worse, her family whisks her away to New York, where she meets Noah, a gorgeous, guitar-strumming American. Suddenly Penny is falling in love - and capturing every moment of it on her blog. But Noah has a secret, too, one that threatens to ruin Penny's cover - and her closest friendship - forever. Na vine sú hviezdy - John Green
Asi neexituje človek, ktorý nepozná túto knihu a film. Proste toto dielo od J. Greena je moja srdcovka ♥

Krátky opis knihy:
Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.


Kam zmizla Aljaška - John Green 
Ďalšia kniha od Johna Greena. Úprimne, ešte som ju neprečítala celú, ale už zo začiatku ma veľmi bavila. Určite jej dajte šancu.

Krátky opis knihy:
Miles má bizarnú záľubu v posledných slovách svetových osobností. Najviac ho fascinuje Francois Rabelais a jeho posledná veta: „Idem hľadať to Veľké Azda." Miles si nechce počkať na podobný osud a presvedčí rodičov, nech ho pošlú do internátnej školy mimo mesta. V Alabame si rýchlo nájde nových priateľov: spolubývajúceho Chipa, ktorého všetci volajú Plukovník a ktorý vo voľných chvíľach memoruje nekonečné abecedné zoznamy, i krásnu, ale nepredvídateľnú Aljašku, do ktorej sa zamiluje. Čaká ich rok plný porušovania školského poriadku, testov a skúšok, žartíkov, rozchodov a odhalených tajomstiev. Čo zmení Milesov názor na jeho „Veľké Azda"?


Pád - Lauren Kate
Knihu Pád mám už vo svojej zbierke dosť dlho. Aj keď na ňu nie sú len samé pozitívne recenzie, mne sa páčila. Keďže zbožňujem upírov, tak aj táto fantasy kniha s anjelmi ma zaujala. Mám aj druhú časť - Súženie, ale s tou som spokojná už menej. 

Krátky opis knihy:
fallen lauren kate Na Danielovi Grigorim je čosi bolestne známe. Tajomný, uzavretý chlapec pritiahne pozornosť sedemnásťročnej Luce Priceovej hneď v jej prvý deň na internátnej škole Meč a kríž pri meste Savannah. Je jediným svetlým bodom na mieste, kde nie sú dovolené mobilné telefóny, ostatní študenti sú vyšinutí a bezpečnostné kamery ich sledujú na každom kroku. Daniel však nechce mať s Luce nič spoločné – a dáva jej to jasne najavo. No ona sa nevzdáva. Mládenec ju priťahuje ako svetlo nočného motýľa a Luce musí zistiť, čo pred ňou tak zúfalo skrýva... aj keby ju to malo stáť život. Nebezpečne vzrušujúci a temne romantický triler PÁD je súčasne najúžasnejším príbehom lásky!


Čo je nové, kočka? - Alexandra Potter
Knihu mi doporučila kamarátka. Nielenže ma zaujala svojou krásnou obálkou, ale aj obsahom. Ani neviem ako ju popísať. Proste knižka je plná života a ak nebudete vedieť, ktorú knihu si prečítať, určite siahnite po tejto :) 

Krátky opis knihy:
Čo by ste robili, ak by vás priateľ požiadal o ruku? 
  • Povedali áno a hodili sa mu okolo krku
  •  Napísali túto skvelú novinu každému, koho poznáte 
  • Predplatili si časopis Brides 


Dalila neurobí nič z toho. Namiesto toho si zbalí kolekciu CD svojho milovaného Toma Jonesa a zamieri do Londýna nájsť nový život a nového muža. Akurát, že stretne dvoch. Charlieho, sexy mediálneho magnáta a Sama, najlepšieho kamoša a dôverníka. Všetko sa zdá perfektné. Vo svete lesklých party, päťhviezdičkových reštaurácií a štýlových mezonetov, Dalila nemôže byť šťastnejšia. Na koniec, je na milión míľ vzdialená od svojho starého života, a od svojho starého ja. A to je presne to, čo hľadala. Je?


Máte aj vy nejaké obľúbené knihy, ktoré by ste mi doporučili? Budem rada, ak mi Vašu odpoveď zanecháte v komentári. 

Pevne dúfam, že sa Vám dnešný článok páčil. 

Môžete ma sledovať na: INSTAGRAM

xoxo, Sima ♥ 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára