sobota 20. septembra 2014

Tipy na učenie

Ahojte. Keďže sa nedávno začala škola, napadlo ma, že Vás oboznámim s mojimi tipmi na učenie :)

 • Neviem ako Vám, ale mne určite pomáha aj to, keď mám v škole pekné pomôcky. U mňa nikdy nemôžu chýbať farebné perá, či zvýrazňovače, ktorými si vyznačím podstatné časti učiva.

 • Ako ďalšie vec, ktorú používam pri domácej príprave je harmonogram. Na papierik si napíšem zoznam predmetov a k nim čas, koľko sa ich budem približne učiť. Pamätám si, že raz som si tento môj časový harmonogram nenapísala, a na ďalší deň som si zabudla doniesť jeden predmet. Možno sa Vám to zdá čudné, ale mne to pomáha. Samozrejme, že ak sa napr. nemáte v utorok poobede nič učiť na stredu, ale na štvrtok toho máte vyše hlavy, tak si to uľahčite a naučte sa niečo na ten štvrtok.

 • Študentský diár. Tento diár som dostala na začiatku školského roka a neviem si ho vynachváliť. Zapisujem si tam písomky, ale aj rôzne osobné veci. Máte tam priestor na rozvrh hodín, známky, adresár, nezábudníček, ale aj termíny prázdnin, či rôzne vzorce. 
Máte nejaké tipy a triky, ktoré používate pri učení? Budem rada, ak mi Vašu odpoveď zanecháte v komentári.

K článku je to všetko. Chcela by som Vám však pripomenúť, že stále máte šancu zapojiť sa do giveaway (klik TU!)

Prajem Vám pekný zvyšok víkendu.
xoxo, Sima ♥

3 komentáre:

 1. Tiež používam farebné perá.Bez nich si neviem predstaviť ani jeden jediný zošit...Asi by som sa v tom vôbec nevyznalaa učilo by sa mi veľmi ťažko :(
  Mimochodom,aký lak máš ? Je úplne brutálny O:)

  http://buckovapa3cia.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak. Farebné perá sú základ :) Je to lak od Maybelline - Super Stay 7 Days - odtieň Uptown Blue :)

   Odstrániť
 2. Ja mám skvelý tip na učenie angličtiny je to metóda Imitum . Učí sa tam hlavne rozprávať a myslieť priamo v angličtine určite je to veľmi odlišné ako sa učí v školách. A podla mna aj efektívnekjsie na aglictina-bez-biflovania o tom nieco píšu

  OdpovedaťOdstrániť